ג’וליאן אפרים – מורה לריקודים סלוניים ולטיניים

ג’וליאן אפרים נולד בארה”ב ועלה לישראל לאחרונה, בשנת 2014. הוא הכיר את עולם הריקוד כנער והתאהב בג’יטרבאג- אבל מאז פיתח חיבה עזה גם לריקודים סלוניים ו-ווסט קוסט סווינג. הוא התחיל לרקוד וללמד באופן מקצועי בשנת 2008, לפני שהלך חזרה לאונ’ לסיים את התואר שלו, ומאז הוא ממשיך בעולם הריקודים הסלוניים. ג’וליאן התחיל את הקריירה המקצועית שלו בלמידה והוראת ריקודים סלוניים בסגנון אמריקן, אבל מאז המשיך ללמד ולהתחרות גם בסגנון האינטרנשיונל.

למרות שיש לו תואר מסטר בפסיכולוגיה, ג’וליאן לא יכול לעזוב את האהבה שלו לריקודים סלוניים. במקום לבחור בקריירה אחת, הוא ניסה תמיד להתעסק בשניהם ואף לשלבם לפעמים. הוא אומר שדרך הריקוד הוא למד הרבה על המשמעות של מערכת יחסים עם אלוהים ועם אנשים אחרים, והוא אוהב להעביר את התובנות שלו כאשר הוא מלמד.

בשביל ג’וליאן, ריקודים סלונים הם קודם כל הקשר ששני אנשים יוצרים אחד עם השני – הקשר הזה מפריד בין ריקודים סלונים (וריקודי זוגות בכלל) לכל סגנון ריקוד אחר. העיקר הוא שני אנשים שלומדים לזוז כאחד – מה שמתפתח כאשר כל אחד מבני הזוג לומד להחזיק את הגוף של עצמו ולתקשר ולהאזין לפרטנר שלו. ככל שלומדים לעשות את זה יותר ויותר, מוצאים הנאה גדולה יותר בחיבור אחד עם השני ובכיף שעושים יחדיו על הרחבה.

ג’וליאן פעמים רבות מוחמא ע”י רקדנים אחרים על ההובלה הברורה והנוחה שלו, שהוא מייחס גם לעצתה של אמו: “אם תדע איך להוביל אישה, אתה יכול לרקוד עם כל אחד”. מאז שהתחיל לרקוד הוא מעולם לא הרגיש שהבין צעד חדש עד שידע בדיוק מה לעשות כדי להביע את הצעד הזה לפרטנרית שלו, והוא מקבל הנאה רבה מללמד מובילים אחרים לעשות זאת גם.

This post is also available in: Hebrew