בי”ס אלון רמה”ש במגמת מחול, ומוסמכת הוראה ממכון ווינגייט בסגנון ג’אז.
מיה השתלמה אצל מיטב המורים בבלט ומודרני. התחילה את דרכה בטנגו ב-2007, ביקרה בארגנטינה וכן לעיתים תכופות משתתפת בפסטיבלים באירופה להשתלמות בשעורים עם המובילים בתחום לדוגמה:Sebastian arce & mariana montes, Pablo Verón ,Miguel angel zotto
מיה מלמדת בדאנס תל אביב מפתיחתו כ7 שנים ובנוסף מופיעה ועובדת לצד בן זוגה לריקוד רונן חייט.
יחד, הם ברחבי בארץ ובעולם בפסטיבלים עם תזמורות ואמנים בינלאומיים: pitango, טנגו ברotros Aires , amparo gonzalez ,יסמין לוי, פסטיבל הגאז, פסטיבל היין, פסטיבל הריקוד של ישראל, הופעות בטלוויזיה וכן בניית כוריאוגרפיות לגמר ברוקדים עם כוכבים .
כמו כן השתתפה במופעי במה רבים ובמגוון סגנונות מחול, בין היתר בהיכל התרבות אשקלון, אודיטוריום כ”ס, תיאטרון גבעתיים ומרכז “סוזן דלאל”.
בנוסף מיה ורונן מופיעים ומלמדים בפסטיבלים ברחבי העולם בתור מורים אורחים: ספרד, איטליה, גרמניה, רומניה ושוויץ! וגם משתפים פעולה עם אומנים בינלאומיים בחול ובארץ בינהם: Gonzalo orihuela ,solange Chapperon , Rodrigo fonti, Dani flaco, murat & Michelle Erdemsel , chiche nunez, Ismael ludman, julio Méndez, Diego & mirari Romero.

“טנגו בשבילי זה קודם כל המוסיקה. הוורסטיליות שלה, ממלנכולית ועמוקה ועד לקצבית ושמחה היא אשר גורמת לי לרצות להביע את עצמי. אני נהנית כשאני רוקדת עם בן – זוגי ודרך הקשר בינינו , הצעדים מגיעים אלי תוך כדי הריקוד מבלי לחשוב. זוהי תחושה עילאית, מעין מדיטציה עם המוסיקה ועם בן הזוג. בנוסף, הטנגו מאתגר מאד מבחינה טכנית, לכן תחושת הסיפוק גדולה עוד יותר כשאני מצליחה לבצעו בצורה טובה.”

This post is also available in: Hebrew