רונן חייט – טנגו ארגנטינאי

רונן חייט נולד בארץ והחל את קריירת המחול שלו בתחומי הבלט הקלאסי והמודרני. בשנת 1991 רונן קיבל מלגה מהאקדמיה לבלט בסן פרנסיסקו שם למד במשך 5 שנים והופיע בלהקות המחול:
“Metamorph Dance Company”, San Francisco LAB Project, ו”Santa Rosa Ballet Company”.

בשנת 1996 רונן חזר ארצה והוסמך כמורה לריקודים סלוניים ולטיניים. במסגרת עבודתו כמורה לריקודים סלוניים הוא גילה את הטנגו הארגנטינאי, והטנגו הפך לאהבת חייו. הוא החל ללמוד טנגו עם ריקרדו קלבו ויחד עם בת זוגתו לשעבר קלי צרפתי הופיע ולימד ברחבי הארץ.

רונן המשיך ללמוד את אומנות הטנגו הארגנטינאי בבוינס איירס ובניו יורק מהמאסטרים הגדולים ביותר בתחום, ביניהם: קרלוס גוויטו ז”ל, פביאן סלאס, אוזבלדו זוטו ולורנה, עומר ווגה, פבלו וורון ודיאגו דה פלקו. בשנת 2000 החל לעבוד כמורה לטנגו ארגנטינאי בבית-הספר הגדול ביותר לריקודי זוגות בניו-יורק – Dancesport. לאחר מספר שנים הפך לעצמאי ונהייה המאמן הטנגו הראשי בבית-ספר זה.

בניו-יורק רונן חבר לססיליה סאיה, כוכבת מופע הברודווי “Forever Tango” ומי שהייתה בת זוגתו לריקוד במהלך 7 השנים האחרונות. רונן וססליה הופיעו יחד ברחבי ארה”ב וקנדה בהופעות טנגו רבות כולל “Nuevo Tango” ב-Carnegie Hall, במופע “Swango” שרץ ב- “Swing 46″ ובתיאטרון”Helen Hayes” ,בחגיגות פסטיבל הסרטים הלטיניים הראשון שהתקיים ב- Madison Square Garden וב-“TangoTango” הופעתו האחרונה של כוריאגרף הטנגו הנודע הקטור סרספה (של”Tango Passion”). הם הופיעו יחד עם להקת הטנגו הנודעת”Romulo Lorrea ” בתיאטראות בסיאטל, אורנג’ קאונטי, מונטריאול, טורונטו אוטאווה ובתיאטרון”Town Hall” במנהטן, ועם להקת הטנגו “Advantango” ברחבי ארה”ב. כמו כן, הופיעו עם התזמורת הפילהרמונית של לונג איילנד ועם התזמורת הסימפונית של פורט וורת’.

בשנת 2001 היה לרונן את הכבוד לייצג את ארגנטינה בתחרות העולמית לטנגו ארגנטינאי שנערכה במיאמי, ורונן וססיליה זכו במקום שני בתחרות זו. כמדריכים בעלי שם בתחום הטנגו, רונן וססיליה הוזמנו ללמד בפסטיבלים רבים ברחבי ארה”ב, בין היתר בפסטיבל הטנגו השנתי של ניו-יורק. כמו כן, הם הופיעו במספר תוכניות ופרסומות בטלוויזיה, כולל תוכנית האירוח של אייזק מזרחי ותוכנית הבוקר של הערוץ הלטיני.
הם השתתפו בריקודים ובראיונות בשני סרטים דוקומנטריים:”Surrender Tango” סרט בנושא הטנגו הארגנטינאי, ו-“Summer Heat” סרט בנושא המחול בניו-יורק.

This post is also available in: Hebrew