רינה שרף חייט – סווינג (לינדי הופ, ווסט קוסט סווינג)

רינה שרף חייט נולדה בארה”ב, חייתה בארה”ב ובברזיל ועלתה לארץ בנעוריה. רינה החלה ללמוד לרקוד בגיל 8 ובגיל 17 כבר החלה לעבוד כמורה לג’אז. בשנת 1993 הוסמכה כמדריכת ג’אז מטעם מכון ויינגייט. במשך ארבע שנים הייתה המנהלת האומנותית והכוריאוגרפית של “להקת ווג”, שהופיעה ברחבי הארץ.

רינה הוסמכה כמורה לריקודים סלוניים ולטיניים בשנת 1996 ובשנת 2000 עברה לניו יורק והחלה לעבוד בבית-הספר הגדול ביותר לריקודי זוגות חברתיים בניו-יורק – “Dancesport” . עד מהרה, קודמה לתפקיד של מנהלת מחלקת הסווינג והמחלקה המתמחה בהכנת זוגות לחתונתם. כמו כן, הייתה המנהלת והכוריאוגרפית של להקת הסווינג הייצוגית של בית-הספר.

כרקדנית סווינג (ווסט קוסט סווינג ולינדי הופ) רינה השתתפה בתחרויות לאומיות ברחבי ארה”ב. היא לימדה והופיעה מספר שנים בפסטיבל הסווינג המתקיים מדי שנה במרכז לאומנויות הבמה Lincoln Center. בנוסף, הופיעה במועדון הבלוז “B.B. King”עם להקת הסווינג הנודעת “Big Bad Vodoo Daddies” וב “Irving Plaza”.

לאחר שבע שנים של לימודים, הוראה, הופעות ותחרויות סווינג בארה”ב, רינה חזרה לארץ עם החלום ליצור קהילת סווינג בארץ. היא התחילה לסלל את הדרך בדאנס תל אביב עם מספר מצומצם של תלמידים וגידלה קהילה שלמה של רקדני לינדי הופ וווסט קוסט סווינג. רינה היא המורה הראשונה ללינדי הופ שהצליחה לפתח שיעורים קבוצתיים ומסיבות של לינדי בארץ, והמורה הראשונה לווסט קוסט סווינג בארץ בכלל. היא הרבה פעמים נקראת ה”אמא של הסווינג” ואחוז גדול מאד מהמורים לסווינג בארץ התחילו את דרכם כתלמידיה.

כעת יש מעל מאה תלמידי סווינג פעילים בסטודיו “דאנס תל אביב”,  והוא מרכז תוסס של הקהילה. רינה ממשיכה לקדם את הסגנונות השונים של הסווינג בארץ. חלק מהפרוייקטים האחרונים שלה כוללים: ארגון הפלאש מובים הראשונים בארץ ללינדי הופ ולווסט קוסט סווינג, כאוריוגרפיות להופעות,טלויזיה ולקולנוע והפקת פסטיבלים וארועים מיוחדים של סווינג.

This post is also available in: Hebrew