תומר זולברג – מורה לסווינג וריקוד הבלוז

תומר התחיל לזחול בגיל 6 חודשים ומאז הוא לא מפסיק לזוז. האגדה אומרת שאי שם בנערותו הוא גילה שכאשר משלבים את התנועה עם מוזיקה היא מקבלת איכות נעימה לגוף ולעין. תומר נתן לתופעה את השם “ריקוד” וניסה לפרסם את התגלית בכתבי עת מדעיים אך ללא הועיל – נראה היה שהקהילה המדעית לא מתעניינת בתגלית.
מזועזע קמעה, תומר לא אמר נואש, והחל במחקר עצמאי של התופעה המרתקת. את העשור האחרון הוא בילה בריקוד בלתי פוסק במספר להקות מחול, ורקד סגנונות רבים ביניהם מחול ישראלי, מחול מודרני, ג’אז, בלט מחול אירי וקברט. כל זאת במקביל ללימודי פיזיקה והנדסה בטכניון ובאוניברסיטת ת”א.
בשנת 2010 גילה תומר את הלינדי-הופ והתמכר קשות. בימים בהם לא קיבל את מנת הסווינג היומית שלו, הוא כבר נצפה הולך ברחוב בטריפל-סטפים ושורטי-ג’ורג’ים. אהבתו של תומר ללינדי לקחה אותו בשנתיים האחרונות להראנג וללינדי-שוק שם למד עם גדולי המורים, וכן פתחה בפניו דלתות לעולמות הבלוז, הווסט-קוסט סווינג והבלבואה.
תומר מביא לריקוד את נקודת המבט השונה של הפיזיקאי, שמחפשת מאחורי כל תנועה את המנגנון שמוביל אליה. כמדען, הוא לא מפסיק לחקור, ללמוד, לנסות דברים חדשים, להעז, לפרק, להרכיב וליצור.
“מדענים הם כמו ילדים – כל דבר חדש מדליק אותם, והם חייבים לשאול למה? איך זה עובד? מה יקרה אם זה יהיה אחרת? סווינג הוא ריקוד שבו כל אחד יכול להתחבר לילד הפנימי שלו. לא לפחד לאלתר, לחקור ולהתפרע. החיוך שמרוח לי על הפנים כשאני רוקד – זה המדען המטורף שבי.”

This post is also available in: Hebrew