כך תשדרגו את הזוגיות שלכם באמצעות הריקוד

 5 דברים מעניינים הנוגעים לריקוד זוגי ושיפור הזוגיות:

 

  1. "הוא יקח אחריות"

במהלך הריקוד הזוגי המוביל צריך ללמוד לבחור ולתכננן את המהלכים, ללמוד להוביל, ללמוד להקשיב תוך כדי לקצב, לנווט את הדרך על הרחבה ולנסוך רוגע ובטחון. זאת אולי נשמעת משימה מפרכת ולא פשוטה, אבל השד אינו נורא וזה הרבה פחות מסובך מאיך שזה נשמע ובכלל, אנחנו אוהבים אתגרים.

  1. "היא תלמד לשחרר"

כל היום מתרוצצות בראש מחשבות ומשימות, המפקדת האמיתי בבית – ובואו נודה על האמת, טוב שכך – אך בריקוד הזוגי הגיע הזמן לשחרר, לנוח ממשא האחריות והמסע הבלתי פוסק, לנשום רגע לרווחה ולתת, ממקום אמיתי, את האחריות למוביל. הרי אנחנו רוצים ללמד את הדייג לדוג דגים בעצמו. ואיך ילמד אם לא נאפשר? ממקום של בחירה אולי הוא ילמד לעשות את בחירות הנכונות ובכלל איזה כיף שמישהו סומך עלינו?

  1. "הקשבה הדדית"

למרות שיש מי שמוביל ויש מי שמובל, ההקשבה חייבת להיות הדדית כדי שזה באמת יצליח. המובלת אמנם מקשיבה למהלכי המוביל אבל מה קורה אם היא טעתה, ומה קורה אם הוא יצא מהקצב למרות שהרגישה- ממשיכים משם תוך כדי תנועה וביחד לומדים לצאת מהמצב. ההקשבה בריקוד הזוגי מתבצעת באמצעות המבט, הנשימה וכמובן ההתנגדות של המגע, אך אם נתנגד חזק מידי או נרפה מידי את האחיזה לא יהיה איזון, ההקשבה תתפוגג, הביטחון ישבר ונתחיל להאבק או שניפול אחד על השני. מוכר לכם?

  1. "מגע/חיבוק"

ישנם ריקודים בהם מחבקים או כאלו שרק אוחזים בידיים. כך או כך, מחקרים הראו שזוגות שמחזיקים מעמד שנים רבות מקפידים המון על מגע וחיבוק, זה גורם להפרשת "הורמון האהבה" – האוקסיטוצין – מהלב ומחזק את הקשר בין השניים. הדרך המהנה ביותר היא זו שבה יש ברקע מוסיקה ואנחנו גם זזים עליה יחד.

  1. "צחוק וכיף"

כשלומדים משהו יחד, נהנים מהצחוקים הקטנים ומהחיבוק, מהמשחק שמעניק הריקוד יחד כשמופרשים הורמוני האופוריה. אם עוברים חוויה מעצימה, אם סתם כיף, נצרבת לנו בזיכרון עוד חוויה של הביחד כזו שאפשר לספר לילדים, לנכדים, לחברים או סתם לכלב. כזו שנשמח להיזכר בעוד שנים כשנהיה מחובקים על ספסל או מתנדנדים יחד לצלילי שיר שרקנו עליו פעם.

Share this post

Call us back

התקשר אלינו

דילוג לתוכן